Projekt Jablko

Projekt „Jablko“ je pojatý jako společná práce, jeho výsledkem bude album, ve kterém se všechny účastnice vypořádají po svém s tímto tématem. To, jak ho ztvárníte, je zcela na Vás – jako kyselé jablko, jako jablko sváru, jako lásku mateřskou, jako zakázané ovoce, jako jablko, které padá nedaleko od stromu, jako jablečný mošt, jablko jako levné víno, jablko kyselé jako ocet, jablko jako štrůdl, jablko v županu, jablko jako vana plná jablek v Indiánském létě, jablko prolezlé červem, jako jedno z mála ovoce, které uskladněné přečká zimu, jablko jako jedno z mála ovoce, které u nás dozraje s vynikající chutí, apod.

Výsledkem bude blok o velikosti 27×32 cm, dokončený jako quilt, tzn., že bude obsahovat přední stranu – patchworkovou, střední vrstvu, zadní vrstvu a bude proquiltovaný, lemování a zakončení dokončím sama.

Technika – naprosto libovolná – aplikace, crazy, srubová technika, babiččina zahrádka, šachovnice, šití přes papír, vzor jablečný ohryzek, pruhy, parkety, meshwork, bez ohledu na techniku bude mít vzor tvar jablka, šablonu si lze vyžádat nebo vytvořit svoji.

Podkladová látka na přední stranu – libovolná

Společné parametry – téma, rozměr, červená látka na jablko (dodám)

Zadní strana bude opatřena informací o autorce: Jméno a příjmení, použitá technika, rok výroby, případně vzkaz či informace pro ostatní, látku na zadní stranu dodám.

Termín – září 2014

Z obdržených bloků jablek bude sestaveno album, které bude reprezentovat klub a jeho členskou základnu.

Aktualizace 21.10.2014 – Máme výsledek :-)